Drogi Nauczycielu,
czy wiesz, że ludzie, którzy pomagają innym (bez oczekiwania czegokolwiek w zamian), doświadczają wyższego poziomu spełnienia i żyją dłużej? A ty? Czy pomagasz komuś, gdy możesz, jeśli to nie kosztuje Cię ani złotówki? Jeśli tak, mamy do Ciebie małą prośbę…
Jeśli jakkolwiek korzystasz z tego konspektu i uważasz go za wartościowy:
- przygotuj kilka zdjęć z Twoich lekcji lub warsztatów albo zabaw z dziećmi, na których widoczne będą udostępnione materiały albo postaci uczestników (nawet bez pokazywania twarzy) i opublikuj je na Facebooku z hashtagami #RozwijamyPracęZespołową oraz #KyreIKosmiczneWrota i wspomnij nas @PrzygodyKyre
- przekaż ten scenariusz Twoim znajomym, żeby także mogli go użyć lub przekazać dalej.
Gdy to zrobisz, będę kojarzyć tę wartość z Tobą.
Twoja pomoc będzie nieoceniona i pomoże w publicznym manifestowaniu potrzeby rozwijania umiejętności pracy zespołowej i dobrej komunikacji.
Z góry dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie!
Agnieszka i Marta – autorki książki
Kyre i kosmiczne wrota
Lista materiałów do zajęć na rozwijanie pracy zespołowej:
Materiały dydaktyczne przygotowane przy współpracy z pedagogami.

Spotkanie z książką Kyre i kosmiczne wrota
Wiek: bez ograniczeń wiekowych
Cel: rozwijanie wyobraźni i umiejętności pracy zespołowej.
Chcesz zorganizować spotkanie z nami? Czytaj więcej.
AAR – Jak zrozumieć niepowodzenie?
Wiek: bez ograniczeń wiekowych
Cel: ocena wyniku podjętej decyzji, zrozumienie niepowodzenia i wprowadzenie ulepszeń.
Konspekt Jak zrozumieć niepowodzenie oparty jest na narzędziu AAR – Retrospektywa Armii Amerykańskiej, After-Action Review, AAR (Przegląd Po Działaniu). Przygotowany konspekt zawiera fragmenty książki, ale także zadania na retrospektywę, które pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności pracy zespołowej przy jednoczesnym zrozumieniu niepowodzeń oraz wykształceniu nawyku uczenia się na ich podstawie.


Dlaczego praca zespołowa jest tak ważna. Na przykładzie powstawania oprogramowania.
Wiek: od 9 lat
Cel: rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz stosowanie technik komunikacyjnych, pobudzenie kreatywności językowej, rozwijanie wiedzy o tworzeniu oprogramowania.
Przygotowany konspekt zawiera fragmenty książki, ale także różnorodne ćwiczenia i zadania, które pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności pracy zespołowej w sposób przyjemny i interaktywny.