W codziennej pracy z uczniami trudno znaleźć czas, by samodzielnie tworzyć narzędzia i rozwijać kompetencje miękkie podopiecznych – choć wiemy, jak bardzo jest to potrzebne. W Strefie Nauczyciela znajdziesz gotowe materiały, które ułatwią Ci to zadanie.
Opracowania – praca zespołowa
- Mądrych liderów najpierw trzeba wychować – naturalne skłonności mózgu, a praca zespołowa.
Dzisiejszy świat to świat, w którym liczy się kreatywność, współpraca i zdolność do rozwiązywania problemów w zespołach. Dzieci, które rozumieją te zasady, nie tylko lepiej radzą sobie w grupie, ale też uczą się, jak wspierać innych w osiąganiu wspólnych celów. Czytaj więcej.
- Techniki pracy zespołowej: naśladowanie jest tak naturalne jak oddech.
Znajdziesz tu konkretne wskazówki, jak poprzez naśladowanie, komunikację i odpowiednie podejście inspirować innych i poprawiać współpracę w zespole. Dowiedz się, dlaczego myślenie na głos działa, jak zmieniać zdanie bez tracenia twarzy i jak proste triki językowe mogą poprawić relacje. Czytaj więcej.
- Techniki pracy zespołowej: rola schematów i pozytywnych wzorców jest hiper istotna.
Dowiesz się, jak dostrzegać „małe, średnie i duże” problemy, jak przezwyciężać pokusę dawania gotowych rozwiązań i dlaczego warto rozwijać wrażliwość na talenty członków zespołu. Czytaj więcej.
- Techniki pracy zespołowej: nie wszystkie infekcje są fizyczne.
W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które pomogą Ci zrozumieć, jak tworzyć lepsze zespoły, rozwijać współpracę i zmieniać sposób myślenia o porażkach. Czytaj więcej.
- Techniki pracy zespołowej: płynność kognitywna umożliwia uczenie się.
Dlaczego opowiadanie historii to najlepszy sposób, by inspirować do działania? Czytaj więcej.
Materiały praktyczne
- Spotkanie z książką Kyre i kosmiczne wrota.
Wyobraź sobie świat, gdzie eksperymentowanie, inicjatywa i pomysły są mile widziane, gdzie członkowie zespołu wspólnie wymyślają rozwiązania na pojawiające się przeszkody. Dodajmy do tego elementy technologiczne i pozyskiwanie energii, wszak nowoczesne wynalazki podłączone do prądu powinny działać lepiej. Tylko z czego pozyskać energię, żeby zainteresować dzieci … może kupy smoków i biogaz? Poznaj plan i konspekt spotkania.
- Porażka czy eksperymentowanie. Jak zrozumieć niepowodzenie?
Często myślimy, że sukces wymaga idealnego planu. A to właśnie eksperymentowanie, próbowanie różnych rozwiązań, wyciąganie wniosków z porażek – prowadzi nas najdalej. Czytaj więcej.
- Retrospektywa, czyli czego nauczyła nas ta sytuacja.
Bo prawdziwa siła zespołu nie polega na tym, by nigdy nie popełniać błędów – ale na tym, by mieć odwagę patrzeć razem w tym samym kierunku. Czytaj więcej.
- Scenariusze lekcji i warsztatów.
Jak zrozumieć niepowodzenie?
Dlaczego praca zespołowa jest tak ważna? Poznaj nasze scenariusze lekcji.
- Narzędzia pedagogiczne.
Czy dziecko jest gotowe na współpracę zespołową?
Jak podzielić grupę na zespoły?
Jak z dumą docenić sukcesy i z lekkim smuteczkiem przyjrzeć się wyzwaniom?
Co warto poprawić i co należy zatrzymać lub rozpocząć, aby zespół mógł efektywniej współpracować? Poznaj nasze narzędzia pedagogiczne.
- Gry i zabawy na pracę zespołową.
Aktywne zabawy na pracę zespołową. Potrzebne są rekwizyty: kubeczki, sznurki, baloniki. Poznaj gry i zabawy na pracę zespołową.
Opinie pedagogów


